PRO FIRMY

V dnešní době se ve světě globálních společností firmy nehoní pouze za generováním obřích zisků a lepších výsledků, čím dál tím více společností se angažuje v rámci zlepšování ekologie a zmírňování dopadů na životní prostředí ve svých firmách. Jste moderní a progresivní firmou a rádi byste zlepšili zodpovědnou a udržitelnou kulturu ve Vaší firmě? Nevíte kde začít nebo jste už začali a rádi byste tyto podmínky dále zlepšovali? Naším cílem je pomáhat firemním kolektivům zlepšit vědomosti o ekologii a životním prostředí a navrhnout řešení, které Vaší firmě vylepší nejen environmentální firemní kulturu, ale i CSR. Zpracováváme kompletní organizaci indoor a outdoor akcí, tak aby vaše akce odpovídala normám pro udržitelný business. Otvíráte nový podnik nebo chystáte rekonstrukci a rádi byste svůj byznys vedli ECO-FRIENDLY? Frieco poskytuje komplexní řešení pro vaši firmu.

 

PRO_FIRMY_FRIECO

 

Společnostem nabízíme:

 1. Konzultace– konzultujeme s celým týmem lidí ve firmě, co a jak si myslí, že dělají správně, a co špatně, s vašimi zaměstnanci projdeme třídění a prevenci předcházení tvorby odpadů, spotřeby energií apod.
 2. Analýza – kontrola vybraných dodavatelů a jejich zdrojů, analýza tvorby směsného komunálního odpadu, kontrola třídění a náprava špatných návyků při třídění odpadů, analýza celého zázemí firmy a všech prostor, kde je možno zmírnit dopady na životní prostředí
 3. Report – popíšeme současnou situaci
 4. Interaktivní přednáška– prezentace základních environmentálních faktů, navrhujeme změny, jak začít žít Zero Waste nejen ve firemním prostředí, ale také doma
 5. Frieco manuál – co, jak, kde a proč dělat, aby noví členové týmu snadno zapadli do kolektivu
 6. Společně provedeme potřebné změny– za pomoci kolektivu implementujeme vylepšená opatření, vybereme dodavatele, poradíme se správným řešením minimalizace produkce odpadu
 7. Newsletter – novinky, události nebo třeba akce rozvíjející další možnosti v oblasti životního prostředí a ekologie ať už v rámci teambuildingů nebo ve svém soukromém čase
 8. Plánovaný audit – po domluvě s klientem kontrolujeme v předem určený čas dodržování námi stanovených kroků a reálnou implementaci environmentálních vylepšení ve firmě. Konzultujeme se zaměstnanci v týmu úspěšnost a spokojenost návrhů pro zlepšení a otevíráme debatu pro případné změny.

 

FRIECO ZERO WASTE

Certifikát Frieco Zero Waste prokazuje, že vaše společnost splňuje podmínky pro udržitelný způsob života ve firemní kultuře vůči životnímu prostředí.

 

FRIECO VEŘEJNÉ PŘEDNÁŠKY

Hledáte správnou variantu pro naplnění programu svého festivalu či konference? Rádi byste do svého programu zařadili přednášku o udržitelném rozvoji, Zero Waste nebo ekologii? Inspirujte své diváky a posluchače o nové cesty v těchto tématech! Frieco přednášky na různá témata vám svou interaktivní formou pomohou s budováním firemní kultury a CSR. Inspirujeme k osobní změně a k budování odpovědného byznysu.

 

Témata:

 1. MINIMALIZACE ODPADU – cesta k Zero Waste
 2. TŘÍDĚNÍ ODPADU – jak správně třídit, proč to dělat a jak se odpad recykluje
 3. NEWASTUJU – minimalizace tvorby zbytečného odpadu, jednorázový odpad, bezobalové obchody
 4. EKOSTOPA – výpočet ekostopy, uhlíková stopa, odpovědná spotřeba, dopady lidstva na naši planetu
 5. POTRAVINY – kolik vyhazujeme potravin a jak snížit plýtvání jídlem, vermikompostace
 6. PLANETA ZEMĚ – situace životního prostředí na naší planetě
 7. ENIVORMENTÁLNÍ HROZBY BUDOUCNOSTI – urbanizace, sucho, eroze a jejich řešení
 8. SHARING – sdílená ekonomika, služby místo zboží
 9. GREENWASHING – co to je, reklamní kampaně a greenwashing společnosti
 10. BIODIVERZITA– jak a proč podporovat a rozvíjet druhovou rozmanitost v městské zástavbě

 

ZERO WASTE KONCEPTY

Organizujete festival, konferenci či máte provozovnu a řešíte, jak nevytvářet zbytečné odpady? Potřebujete zpracovat celý koncept nebo jen rozvinout ten Váš? Máme zkušenost s vytvářením ZW konceptu pro venkovní i vnitřní akce. Pomáháme otevírat nové podniky a měnit ty zaběhnuté, vše v duchu minimalizace odpadů. Jste eventová agentura a chcete nabídnout více pro vašeho klienta. Přinášíme další rozměr akcím v uceleném konceptu, zvyšujeme přidanou hodnotu celé události či podniku. Doporučíme osvědčené dodavatele a pomůžeme s uchopením marketingu a propagace environmentálního přístupu na vaší události či pro váš podnik.

ZW koncepty pro: Podniky Kanceláře Města a obce Vnitřní akce Venkovní akce 

 

EKODESIGN

Jste designové studio a potřebujete rozvinout vaše přístupy k tvorbě? Máte náročného klienta a chcete se vyhnout špatnému uchopení zadání z pohledu dopadu na životní prostředí? Nabízíme konzultační činnost, pomůžeme Vám s vytvořením konceptu, výběrem materiálů a prezentováním návrhu. Doplníme Vám informace o skutečném ekodesignu 21. století.

Konzultace | Workshopy

 

MARKETING

Propagujete ekologické přístupy ve firmě či eko produkt? Chcete se vyhnout „Green washingu“ a špatně uchopeným tvrzením? Potřebujete více vhledu do enviro tématu, které plánujete komunikovat? Poradíme vám, ucelíme vám informace a zasadíme environmentální problematiku do širšího kontextu.

Konzultace | Workshopy

 

Zaujala Vás naše nabídka? Napište nám!

Prosím popište svou poptávku co možná nejpodrobněji.

 

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole: