Je to zhruba rok, kdy se roztrhl pytel s kokosovými miskami. Kokosové misky byly vidět všude na Instagramu a nesměli chybět u žádné #mojeovesna a ani u žádné #healthyfood blogerky. Ať už se jednalo o interiorovou dekoraci, nebo se jednalo o kokosovou misku, která se dala využít jako miska na snídani nebo třeba na polévku, byly všude.

My ve frieco si nepotrpíme na nějaké extra designové věci, minimalismus je naše cesta, takže se pro nás jevila jako geniální druhá možnost, využití kokosové misky na snídaně.

Abychom byli úplně upřímní, nejednalo se nám jenom o to, aby se nám dobře jedly snídaně, důvodů pro její zařazení do našeho sortimentu bylo více:

 1. Kokosová miska je 100% z přírodního materiálu, což se slučuje s naší hlavní myšlenkou a vizí, podporovat přírodu, životní prostředí a zbytečně nevyrábět něco, co už příroda sama vytvoří
 2. Kokosová miska by se jinak vyhodila a byla by spálena, což by vedlo ještě k většímu znečištění planety, zde platí podobný závěr jako u předchozího bodu
 3. Kokosová miska vypadá skvěle, ať už jako dekorace nebo jako místo na odkládání dokladů, ale úplně nejlépe vypadá jako miska na snídani
 4. Kokosová miska nám poskytla nástroj k realizaci naší myšlenky – výběr finančních prostředků pro organizaci, která skutečně může vyřešit problém se znečištěním planety jednorázovými plasty

Pokud milujete krásné, barevné, výživné a zdravé snídaně, posuďte sami, jak kokosová miska vypadá… No já bych neodolal ani po půl roce užívání kokosové misky téměř každý den. =)

Kokosová miska se pro nás stala symbolem dobra a dennodenního styku s přírodou, i když byly venkovní teploty hluboko pod nulou.

Kokosová miska The Coco Set – nejlepší kokosová miska vůbec

Jaký je tedy rozdíl mezi naší miskou a miskami jiných prodejců? Proč považujeme my a naši fanoušci naši misku za tu nejlepší pod sluncem (i to nám naši zákazníci řekli, sami bychom si toto netroufli říct o sobě)? Proč se našich misek prodaly stovky?

Náš The Coco Set má jednu obrovskou výhodu. Nejenom, že se z něj příjemně jí a dokáže navodit tropickou atmosféru v domácnosti, ale také může skutečně zachránit planetu. Nepřeháníme. My jsme se totiž rozhodli, že veškerý výtěžek z prodeje The Coco Set kokosové misky půjde pro společnost Recycling Technologies, která vyvinula technologii, kdy se plast přemění na “olej”, který lze použít pro pohon motorů. Více se o naší myšlence dozvíte v popisu produktu zde.

Detail The Coco Setu

THE COCO je ručně vyrobená designovná kokosová miska. Její rozměry jsou cca 12-14 cm v průměru a je přibližně 6-8 cm hluboká. Její objem je okolo 500ml. Acai’s, Poke’s, Yogurt’s, Fresh’s, Pitaya’s a Vaše snídaně dostane úplně jiný rozměr. Dodáváme jako set se lžičkou, která je vyrobena z kokosového dřeva.

Veškerý výtěžek z každé prodané kokosové misky pomáhá v boji proti plastům prostřednictvím společnosti Recycling Technologies (více zde), jejichž technologie dokáže za pomocí složitého technologického procesu přeměnit plast zpět na ropu.

Rozhodli jsme se, že všechny kokosové misky The COCO budeme prodávat bez jakéhokoliv nároku na zisk v rámci projektu, jehož cílem je zjistit kolik lidí je ochotno podpořit boj s nekonečně rostoucí produkcí plastů na naší planetě (více o naší misi zde). Z každého prodaného kusu jde veškerý výtěžek společnosti Recycling Technologies.


 • 100% přírodní
 • Ruční výroba
 • Designový doplněk
 • Skvělé na snídaně
 • Lžička součástí balení
 • Zero Waste (rozloží se v přírodě)
 • Původ: Vietnam
 • Zdravotně nezávadná

Kokosové misky frieco jsou vyráběny v souladu s myšlenkou ochrany životního prostředí, udržitelnosti a Zero Waste životního stylu. Zároveň mají originální přírodní minimalistický design a mají jedno malé kouzlo – dokáží navodit tropickou atmosféru, klidně i u Vás doma, ať je léto nebo zima. Věříme, že Vás budou každé ráno inspirovat k Zero Waste životnímu stylu! Jak se říká, ráno dělá den.

Frieco kokosová miska je vyrobena ve Vietnamu ze skořápek kokosových ořechů. Prakticky se jedná o odpad, který by jinak byl spálen a tím by ještě více znečistil ovzduší. To, že je využijeme a nemusí tak skončit na spalovišti, ale mohou být využity pro denní potřeby, ať už jako dekorace, nebo jako misky pro konzumaci jídla, je v souladu s ideou Zero Waste a jedná se o perfektní případ 3R (Reuse, Reduce, Recycle).

Kokosové misky frieco jsou vyráběny ručně pracovníky, kteří v okolí dané lokace žijí, takže můžeme (s Vaší pomocí) přispívat ke zlepšování ekonomické situace a zvyšování životního standardu rezidentů třetích zemí, ve kterých se kokos pěstuje. Důležité je zmínit, že při výrobě těchto misek, nebyly použity žádné toxické látky. Misky jsou ošetřeny kvalitním kokosovým olejem. 

Obsah balení: jedna kokosová miska, jedna kokosová lžíce.

Koupit The Coco Set

Link do eshopu, kde misku můžete koupit zde.

Nabízíme i slevu na koupi více kusů, přehled slev najdete zde.

Péče o The Coco Set – kokosovou misku

Jak pečovat o kokosové misky? Klikněte zde.