Ve FRIECO věříme, že veškeré akce, i ty mezinárodní, lze organizovat s rozumnou mírou udržitelnosti vůči naší planetě. Využití moderních technologií zvyšuje možnosti těchto událostí pro udržitelnější zítřky. Organizátoři pracují na ekologii, životním prostředí a hlavně odpadovém hospodářství, jelikož tyto akce produkují obrovské množství odpadu.

Víme také, že v tomto období spousty lidí cestují za těmito významnými událostmi – Mistrovství světa v hokeji, ve fotbale, v atletice, nebo také Olympijské hry – to všechno jsou události, které všichni milujeme, jelikož sportovci předvádí výkony za hranicí všech možností. Ovšem to všechno má i své stinné stránky v rámci neekologičnosti těchto událostí.

IIHF se rozhodla s problematikou ekologie a odpadového hospodářství začít bojovat a dala dohromady dokument o 36 stranách, který je defakto manuálem pro veškeré události, které pořádá. Dokument je ke stažení zde.

FRIECO se také angažuje v rámci pořádání akcí tak, aby odpovídaly nejvyšším standardům ekologie, více naleznete v článku Pro firmy zde. V případě, že se jedná o státní nebo soukromý subjekt ve formě školy, zde jsme také schopni být nápomocni. Více o projektu pro školy v článku Pro školy zde.

Zdar kvalitnímu a čistému hokeji!